RSS      English

خانه گزارش های فنی

روشهای ساخت واژه نامه کلمات حسی

   هدف از تحلیل معنایی متون بدست آوردن اطلاعات جامع از دیدگاه های نویسندگان آنهاست. این امر با توجه به اینکه این قبیل اطلاعات دارای ساختار مشخصی نیستند و با توجه به گستردگی دامنه لغات و کاربرد های متنوع آنها در زبان کار دشواری است. روشهایی برای استخراج بار معنایی کلمات از متون پیشنهاد شده است.

ادامه مطلب: روشهای ساخت واژه نامه کلمات حسی

خلاصه سازي خودکار سند مبتني بر کاربر

با گسترش روزافزون حجم اطلاعات موجود در وب و افزايش چشم گير مقالات منتشر شده در زمينه هاي مختلف علمي ، دسترسي درست و مطالعه اطلاعات مورد نياز، همواره يکي از مشکلات محققان و پژوهشگران قرن 21 مي باشد. اينکه چه طور از يک طرف با اين حجم انبوه از داده ها  و از طرفي ديگر با زمان محدودي که در اختيار داريم ، بتوانيم مطالب مورد نياز خود را مطالعه کنيم و يا اينکه چه طور مي توان در روز چندين کتاب را مطالعه نمود و يا اينکه آيا مي توان سيستمي طراحي نمود که بتواند با داده هاي موجود به تمامي سوالات ما پاسخ دهد، اينها سوالاتي است که پاسخ آنها را مي توان  در يک سيستم خلاصه ساز متن جستجو کرد.
 

ادامه مطلب: خلاصه سازي خودکار سند مبتني بر کاربر

خلاصه‌سازی متن مبتنی بر پرس وجو

مسئله متن کاوی به دلیل تولید حجم زیاد اطلاعات متنی درشبکه‌های اجتماعی مختلف و وب امروزه اهمیت زیادی پیدا کرده است از این بین مطالعه بر روی ابزارهايي نظير خلاصه‌سازهاي خودکار توجه زيادي را به خود جلب نموده‌اند و فعاليت‌هاي زيادي براي طراحي چنين ابزارهايي انجام شده است و روش های متفاوتی برای آن پیشنهاد شده است. یکی از چالش برانگیزترین مسائل در این مقوله ، خلاصه‌سازی براساس درخواست کاربر است در واقع ارائه خلاصه بر اساس یک سوال داده شده توسط کاربر است.

ادامه مطلب: خلاصه‌سازی متن مبتنی بر پرس وجو

شناسایی اسپم در نظرات

اشخاص و سازمان‌ها از نظرات در شبکه‌های اجتماعی به‌صورت گسترده‌ای برای تاثیر بر تصمیمات خریداران، تصمیم‌گیری در انتخابات، بازاریابی و طراحی محصول، استفاده می‌کنند. عدم نظارت بر روی نظرات، باعث می‌شود افراد سودجو با ارسال نظرات نامربوط و یا جعلی، شهرت و اعتبار شرکت را از بین ببرند و یا خدشه‌دار کنند. همچنين مي‌توانند يك محصول و يا خدمت بي‌كيفيت را با ارسال نظرات مثبت جعلي و ساختگي ارتقاء داده و بر شهرت آن بيفزايند

 

 

ادامه مطلب: شناسایی اسپم در نظرات

Query Rewriting in RDF Stream Processing

Query Rewriting in RDF Stream Processing

JP Calbimonte, J Mora, O Corcho

13th International Conference, ESWC 2016, Heraklion, Crete, Greece, May 29 -- June 2, 2016, Springer

 

ادامه مطلب: Query Rewriting in RDF Stream Processing

خانه گزارش های فنی